SPOT. Polskie wina i cydry. Jesteśmy na właściwej drodze.

4 lipca 2018

Kilkanaście winnic, kilkadziesiąt etykiet, licznie zebrani topowi winiarze ze swoimi opowieściami, znakomite warsztaty i degustacje, świetne jedzenie, gościnna, przyjazna atmosfera, serdeczna ekipa obsługująca, wszystko w miejscu z luźną, niewymuszoną elegancją; to po prostu musiało zagrać i zagrało. Piąta edycja polskich win i cydrów w SPOT. w Poznaniu to wydarzenie na które warto jechać choćby z najdalszego krańca naszego kraju.

 

 

Na mapie Polski pojawiają się nowe winnice, małe i całkiem spore przedsięwzięcia, robi się coraz więcej znakomitego wina, którym często towarzyszy produkcja cydrów, rozwija się enoturstyka. Zanim ruszymy na winny szlak dobrze jest zrobić sobie mały rekonesans w tym temacie na przykład na takim festiwalu. A poznański SPOT. to miejsce idealne. Organizacja tego przedsięwzięcia nie jest bowiem przypadkowa, ponieważ SPOT. mocno stawia na promocję rodzimego winiarstwa.

 

 

Festiwalowi towarzyszy konkurs na najlepsze wina czyli Polskie Korki, który wyłania w każdej kategorii trzech medalistów (złoty, srebrny i brązowy korek). W tegorocznej edycji pojawili się zarówno renomowani producenci win jak i debiutanci na rynku. Nie zabrakło także premier win. To wszystko bardzo cieszy bo świadczy o tendencji rozwojowej polskiego wina.

 

 

W błyskawicznym skrócie: Jesteśmy na właściwej drodze. Brawo SPOT. Brawo polskie wina i cydry. Brawo Winnicomaniacy.

 

Winnicomania miała przyjemność być patronem medialnym tego wydarzenia.

Organizatorami wydarzenia byli SPOT. Winicjatywa i Ferment. Pismo o winie

zdjęcia: Karolina Wajman SPOT.